anasayfa | blog hakkında | yazarlarOkuyun: Las Vegas'ta Korku ve Nefret

"İnsanın yüreğini dağlayan bir dönem harikası." Tom Wolfe
"Uyuşturucu yıllarını en iyi anlatan kitap." The New York Times Book Review

Las Vegas'ta Korku ve Nefret, şu günlerde hayli revaçta olan anti-Amerikan olgulara bir yenisini ekler mi bilemeyiz? Ama filmin orijinal künyesinde Amerikan Rüyası'nın tam kalbine bir yolculuk olarak yer alan ana fikir, iflah olmaz iki huzursuz arkadaşın bir araba dolusu uyuşturucuyla Las Vegas'a yolculuklarını, hayal ile gerçek arası maceralarını konu alıyor.

Kitap, ilk satırlardan itibaren günlük konuşma dili, akıcı anlatımı ve korkunç gerçekliğiyle sizi kuşatıyor. Amerikan Rüyası, beklenildiği gibi hayallere cevap vermiyor, tersine insanların bu rüyanın peşinde nasıl da çirkefleştiklerini ve duyarsızlaştıklarını anlatıyor. İki arkadaşın aldıkları uyuşturucularla bulanıklaşan beyinleri, onlara çeşitli oyunlar oynuyor. Gittikçe daha çok batağa saplanıp, kurtuluşu hayal ederken bitişe doğru yol almaları; yalın, şaşırtıcı bir gerçeklikle anlatılıyor.

Las Vegas'ta Korku ve Nefret
Hunter S. Thompson
Ç: Nur Kasapoğlu
280 gr. - 10 YTL

www.studyoimgekitap.com

yazı sokakta.com newsletter'dan alınmıştır..

Posted by nóiway 12:15

1 Comment:

  1. lonelyangeldust said...
    ayrıca terry gilliam'ın romandan uyarlama 'fear and loathing in las vegas' adlı filmisi de izlenebilir,lakin ne kadar dayanılabilir bu eter,kokain,maruana çılgınlığına bilinmez..filmi özetleyen yegane replik jonny deep in ağzından dökülüveren;
    'we were some where around Bartstow when the drugs began to take hold.'dur kanımca..

Post a Comment