anasayfa | blog hakkında | yazarlarfaun fables

Bonnie 'Prince' Billy'nin Istanbul'da konser vereceğini piçfork açıkladığında aa ne ilginç demiştim. Etraftaki Bonnie severlere heyecan yapmıştım. Istanbulda olsam meraktan giderdim. Ama yeni çıkan haberle kendimden geçtim. Bonnie 'Prince' Billy'e Istanbulda (ve turun kalanında) Faun Fables eşlik ediyormuş.

Faun Fables'ı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine araştırıp, tahminimden kolay bir şekilde elde etmiştim. Yeni albümü "Transit Rider"ın yolda olduğunu da biliyordum ama en son beklediğim şey herhangi bir grup veya müzisyenle Istanbul'a gelmesiydi. Neyse, lafı uzatmayayım, tanıtayım.Faun Fables, Oakland Kalifornia'lı bir 'proje'. New York'ta çeşitli müzisyenlerle ön grup olarak çıkmalardan, hayatta kalma denemelerinden sonra müziğine konsantre olmak için ülkeyi dolaşmaya çıkan Dawn McCarthy'nin projesi. 97'de New York'tan kaçmasından itibaren toplam 4 albüm çıkarmış: Early Song (1999), Mother Twilight (2001), The Family Album (2004) ve The Transit Rider (2006).

Fakat anlaşıldığı kadarıyla The Transit Rider sadece bir albüm değil, aslında bir "song cycle" ve üstelik multimedya performansı şeklinde gelişmiş. Albüm güzel, tabii performansını bilemiyorum, artık 9 şubatta gidip görenler anlatsın.

I'd Like To Be Videosu
Taki Pejazz (preview)
Roadkill (preview)

Daha fazlası için;
Resmi Site
Myspace

Posted by Unknown 20:11

0 Comments:

Post a Comment